Salı, Ekim 29, 2013

ÇİLEKLİ LİMONATA

limonata tarifi, çilekli tarifler, içecek tarifi, tarifi, soğuk içecekler, nefis,
Blogumu açtığımdan beri yemek, pasta, börek, sos gibi değişik kategorilerde tarifler verdim. Her geçen gün tariflerin sayısı arttıkça çok seviniyorum. Kendimle gurur duyuyorum. Şimdiye kadar yapmadığım yada değişik neler yapabilir ve blogumu daha beğenilir ve güzel hale nasıl getiririm  diye devamlı düşünüyor planlar yapıyorum. 
Kafamda bir kaç düşünce oluştu ama hepsini hemen kısa sürede yapabilmek biraz fazla zaman ve uğraş istiyor. Ben de ise zaman varmış gibi görünse bile  ne kadar çabuk akşam olduğunu  ve çok yorgun hissettiğimi anladığım anda benim planlar bir daha ki güne veya haftaya kalıyor. 
İstiyorum ki can sıkıntısından hobi olsun diye başladığım ama daha sonra gittikçe beni sarmaya başlayan ve bende bir tutku halini alan blogumun sizlerde de aynı duyguları ve heyecanı uyandırması. Umarım bir gün tüm bu hayallerim gerçek olur. Her yaştan mutfak ve yemek severlerin uğrak yeri olan bir blog halini alır.
Neyse bu kadar laftan sonra aslında söylemek istediğim şey, bugün yeni bir kategori eklediğim olacaktı. Uzun zamandır alkollü ve alkolsüz içecekler bölümüne başlamayı düşünüyordum. İlk tarifimde klasik ve genelde herkesin bildiği ve sevdiği "limonata" olacaktı. Tabii evdeki limonlar salataya sıkılınca planımı ertelemek yerine biraz değişiklik yaptım. Yine limonata tarifi vereceğim ama çilekli limonata tarifi olacak. Gerçekten güzel mayhoş ve rengarenk bir içecek. Denemenizi isterim. Beğeneceksiniz.

ÇİLEKLİ LİMONATA

çilek, limonata, tarif, içecek, soğuk içecekler, limonata tarifi, nefis

4 kişilik

Malzemeler:

  • 500 gr. çilek
  • 3 su bardağı su
  • 4 tepeleme yemek kaşığı toz şeker
  • 2 adet sulu limon
Çileklerin saplarını ve yapraklarını temizleyin ve bol suyla yıkayıp süzün. Robottan geçirerek veya el blendırı ile ezerek püre yapın.
Limonları sıkıp suyunu çıkarın. Bütün malzemeleri derin bir kapta karıştırın. Çilekli limonatanız servise hazır. 
NOT:  Şekeri isterseniz 1 yemek kaşığı daha artırabilirsiniz. Biz bu miktarı ile beğendik ama unutmayın ki tarif benden, tarifi kendi damak zevkinize göre ayarlamak sizden. Afiyet olsun. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme